Nazwa pracodawcy:
Uniwersytet Wrocławski

Data dodania:
2024-05-07

Nr referencyjny:
9012397pra

Miejsce pracy:
Polska, Wrocław, pl. Uniwersytecki 1
województwo: dolnośląskie

Specjalista – wydawca książek i czasopism

Opis stanowiska

  • Nazwa stanowiska: specjalista – wydawca książek i czasopism

  • Wymiar etatu: pełny etat

  • Liczba etatów: 1

Główne obowiązki

  • Współtworzenie i egzekucja strategii, programu i planu wydawniczego.

  • Opracowywanie strategii go-to-market dla publikacji i produktów wydawnictwa.

  • Tworzenie kalkulacji, budżetowanie i czuwanie nad rentownością publikacji.

  • Kontakt z autorami i właścicielami praw, w tym pozyskiwanie praw do nabywanych tytułów i materiału ilustracyjnego.

  • We współpracy z redakcją, nadzór i koordynowanie spraw związanych z powierzonymi tytułami na wszystkich etapach projektu wydawniczego.

  • We współpracy z działem marketingu i handlu ustalanie tytułu, kręgu odbiorców, nakładu, ceny, okładki, terminu wydania i programu działań promocyjno-reklamowych.

  • Wspieranie procesu pozyskiwania finansowania zewnętrznego.

  • Koordynowanie procesu zawierania oraz przygotowania umów i ich archiwizowania.

  • Udział w krajowych i zagranicznych targach książki w celu nabywania i sprzedaży praw autorskich.

  • Prowadzenie bazy praw do publikacji.

Wymagania
Wykształcenie

  • Wyższe.

Wymagania konieczne

  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację biznesową w mowie i piśmie.

  • Udokumentowane doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku w branży wydawniczej min. 4 lata.

  • Znajomość procedur i zwyczajów w zakresie zakupu, sprzedaży i rozliczania praw autorskich.

  • Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu.

  • Rzetelność i terminowość.

  • Bardzo dobra obsługa komputera.

  • Znajomość środowiska pracy w chmurze i Trello.

Oferujemy
Oferujemy

  • Zatrudnienie w prestiżowej i renomowanej Uczelni.

  • Stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę).

  • Możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia w odpowiedzialnej, pełnej wyzwań pracy.

  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka”.

  • Możliwość skorzystania z karty multisport.

  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego.

  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia opieki medycznej.

  • Dofinansowanie wypoczynku.

  • Dofinansowanie wypoczynku dzieci.

  • Preferencyjne pożyczki.