Nazwa pracodawcy:
Zespół Do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1

Data dodania:
2024-05-05

Nr referencyjny:
9010708pra

Miejsce pracy:
Polska, Warszawa
województwo: mazowieckie

Wychowawca do placówki opiekuńczo-wychowawczej typu specjalistyczno-terapeutycznego

Opis stanowiska
Wymagania niezbędne:

  • Wykształcenie wyższe:

    • na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, nauki
      o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą, albo

    • na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie lub resocjalizacji,

    • na dowolnym kierunku oraz przygotowanie pedagogiczne uprawniające do wykonywania zawodu nauczyciela.

  • Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych.

  • W placówce opiekuńczo-wychowawczej z dziećmi może pracować osoba, która:

    • nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona;

    • wypełnia obowiązek alimentacyjny - w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego;

    • nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;

    • nie figuruje w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym
      z dostępem ograniczonym;

    • jest zdolna do pracy w placówce opiekuńczo-wychowawczej, co zostało potwierdzone zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do tej pracy

Wymagania
Obowiązki:

  • Sprawowanie bezpośredniej opieki nad grupą wychowanków przebywających w placówce.

  • Kierowanie procesem wychowawczym dziecka.

  • Opracowywanie i realizacja Planu Pomocy Dziecka zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy
    i Polityki Społecznej w sprawie instytucjonalnej pieczy zastępczej oraz pozostałej dokumentacji
    w sprawie dziecka, w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

  • Współpraca z rodziną dziecka, ze szkołami, sądami i pozostałymi instytucjami działającymi
    w zakresie pomocy społecznej, na rzecz powrotu dziecka do rodziny lub pozyskania dla dziecka rodzinnego środowiska zastępczego

Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku:

  • Wymiar czasu pracy: pełny etat.

  • Umowa o pracę na czas określony z możliwością zmiany na umowę na czas nieokreślony.

  • Praca zmianowa (weekendy, święta, praca w porze nocnej).

Wymagania dodatkowe:

  • Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi i młodzieżą.

  • Szkolenia podnoszące kompetencje.

Oferujemy
Oferujemy:

  • Pracę w doświadczonym, dynamicznym zespole.

  • Zdobywanie doświadczenia.

  • Stabilne warunki zatrudnienia:

    • pensja zasadnicza płatna do 28 każdego miesiąca w wysokości 4800 zł – 5700 zł brutto w zależności od doświadczenia i kwalifikacji,

    • korzystanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych – dofinansowanie do wypoczynku, dofinansowanie do wypoczynku dzieci, dofinansowanie na święta,

    • dodatek motywacyjny w wysokości 20% - 50% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego,

    • dodatek za wieloletnią pracę,

    • dodatkowe wynagrodzenie roczne „13 pensja”.

  • Szkolenia, kursy oraz możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych w godzinach pracy. Szkolenia i kursy są finansowane lub współfinansowane przez pracodawcę.

  • Możliwość awansu zawodowego.