Nazwa pracodawcy:
PABIANICKIE CENTRUM MEDYCZNE SP Z O O

Data dodania:
2024-05-08

Nr referencyjny:
9016855pra

Miejsce pracy:
Polska, Pabianice, ul. Jana Pawła II 6

Specjalista / Specjalistka ds. rozliczeń z NFZ / Statystyk medyczny

Opis stanowiska

Liczba wakatów: 2

Zakres obowiązków:

  • Nadzorowanie prawidłowego kodowania i rozliczania świadczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia, w tym:

    • nadzór nad niezakodowanymi świadczeniami,

    • poprawianie błędów po weryfikacji NFZ,

    • pisanie pism do NFZ z wyjaśnieniami dotyczącymi błędów weryfikacji.

  • Sprawozdawczość i rozliczanie wykonanych świadczeń, w tym:

    • terminowa wysyłka zrealizowanych świadczeń,

    • sporządzanie wniosków o indywidualne rozliczenie pacjentów.

  • Obsługa portali Narodowego Funduszu Zdrowia, w tym:

    • Portalu Świadczeniodawcy,

    • aplikacji AP-KOLCE,

    • SIMP,

    • Centralnej Bazy Wniosków i Decyzji.

  • Nadzorowanie poprawności prowadzenia list oczekujących/harmonogramów przyjęć oraz przygotowywanie z nich sprawozdań do NFZ.

  • Nadzorowanie terminowego przesyłania kart informacyjnych HL7.

  • Weryfikacja prawidłowego przesyłania zdarzeń medycznych do platformy P1.

Wymagania
Wymagania:

  • Znajomość zasad rozliczania z NFZ i przygotowywania ofert.

  • Co najmniej 2-3 lata doświadczenia na w/w stanowisku.

  • Wykształcenie minimum średnie (preferowane wyższe).

  • Znajomość obsługi komputera, w tym pakietu MS Office (Excel, Word).

Dodatkowymi atutami będą:

  • Znajomość programu Clininet (lub podobnego).

  • Ukończone szkolenia dotyczące rozliczania świadczeń zdrowotnych.

Oferujemy
Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w pełnym wymiarze godzin.

  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji i umiejętności.

  • Możliwość rozwoju, w tym szkolenia i kursy.

  • Pracę w doświadczonym i zgranym zespole.

  • Dofinansowanie do Karty MultiSport.