Nazwa pracodawcy:
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Data dodania:
2024-05-07

Nr referencyjny:
9013894pra

Miejsce pracy:
Polska, Warszawa
województwo: mazowieckie

Radca Prawny Zespół Prawny Ciepłownictwa

Opis stanowiska
Departament Prawa i Zarządzania Korporacyjnego/ Zespół Prawny Ciepłownictwa

Wymagania

Zakres obowiązków:

Obsługa prawna spółek z Grupy Kapitałowej PGE a w szczególności:

  • przygotowywanie i wydawanie opinii oraz stanowisk prawnych

  • opiniowanie i akceptowanie pod względem formalno-prawnym dokumentów (m.in. umów, zleceń, wniosków do organów korporacyjnych, regulacji wewnętrznych) oraz innych dokumentów przekazywanych przez jednostki organizacyjne i komórki organizacyjne

  • weryfikacja i przygotowywanie projektów umów w tym umów dla postępowań prowadzonych w oparciu o ustawę Prawo Zamówień Publicznych

  • weryfikacja i przygotowywanie projektów regulacji wewnętrznych, stanowisk, odpowiedzi i innych dokumentów

  • reprezentacja przed sądami powszechnymi wszystkich instancji i sądami administracyjnymi

  • prowadzenie postępowań egzekucyjnych

  • wsparcie w procesie negocjowania umów w zakresie kompetencji obszaru prawnego

  • świadczenie pomocy prawnej w pracach zespołów projektowych

  • prowadzenie konsultacji w zakresie stosowania prawa, dostarczanie informacji i rekomendacji dla celów podejmowanych decyzji.

Nasze wymagania:

  • wykształcenie wyższe prawnicze i tytuł zawodowy radcy prawnego

  • min. 3 lat doświadczenia w obszarze obsługi prawnej spółek

  • dobra i poparta doświadczeniem znajomość Prawa Zamówień Publicznych

  • znajomość przepisów prawa energetycznego, prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa handlowego, prawa pracy, prawa gospodarczego

  • bardzo dobra znajomość narzędzi MS Office.

Oferujemy
To oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony (zastępstwo)

  • atrakcyjny system premiowy

  • pakiet benefitów i świadczeń dodatkowych

  • dobrą atmosferę pracy w dynamicznym zespole

  • możliwość osobistego rozwoju i zdobywanie nowych doświadczeń